Футзальне взуття - на що звернути увагу при виборі?

Футзал - різновид футбольного виду спорту, який має свої особливості. По-перше, гра відбувається не на трав'яному газоні, а на твердій підлозі, найчастіше дерев'яній або синтетичній. Тому гравцям необхідно мати відповідні бутси. Яким повинне бути футзальне взуття?

ПІДОШВА

Перше, що необхідно враховувати, - це здійснення контролю м'яча за допомогою нижньої сторони стопи. Оскільки гра відбувається зазвичай на паркеті, підошва повинна бути м'якою. Тому найбільш поширеним матеріалом для виготовлення є зносостійкий поліуретан або схожий матеріал.

Багато відомих брендів пропонують доповнення до поліуретанової підошви - фірмові системи, які здатні запобігти появі мозолів і натоптишів у районі великого пальця. Наприклад, футзалки Nike мають систему SpinPoint, яка характеризується наявністю в підошві диска, підвищуючи комфортність у використанні.

Ще один необхідний елемент - пінний прошарок між устілкою і підошвою. Завдяки йому забезпечується зниження навантаження під час поштовхів, стрибків і різких гальмувань на весь опорно-руховий апарат, що відбувається під час гри на твердому покритті. Футзалки Adidas в цьому випадку є найбільш прогресивними, оскільки у них застосований унікальний матеріал adiPrene з можливістю гасіння вібраційності. До того ж він не схильний до сильного стоптування і усадки.

ВЕРХ І НЕСУЧА ЧАСТИНА

Несучою частиною є ті місця, які найбільш задіяні в грі, тобто вони найбільш часто стикаються з м'ячем. У цьому випадку варто говорити про носок і перед шнурівки. Щоб оптимізувати показник "ціна/якість", виробники комбінують натуральні і синтетичні матеріали. Найбільш поширені з них:
- шкіра кенгуру - досить високвартісний м'який і еластичний матеріал. Сприяє диханню шкіри ніг і є зносостійким;
- теляча шкіра - популярний через оптимальне співвідношення "ціна/якість". Хороші показники м'якості, еластичності, стійкості до зношування. Вимагає належного догляду, але це того варте;
- синтетика з імітацією властивостей натуральних компонентів - міцні і невибагливі, проте деякі матеріали типу Kanga-lite і adiLITE TWIN високовартісні. Крім того, технологія ще не до кінця опрацьована, тому існує багато як прихильників, так і противників цих матеріалів;
- шкірозамінник - зовні схожий на натуральну шкіру, хоча є штучним матеріалом. Найбільш позитивний момент - допустимі характеристики при невисокій ціні;
- синтетичні матеріали - таке взуття складається з легких тканинних матеріалів і сітки з достатньою міцністю. Такі вироби мають доступні ціни.

Якщо ви хочете купити дорослі або дитячі футзалки пропонуємо звернутися в інтернет-магазин «1FOOTBALLBIBLE». Ми є однією з небагатьох компаній, де ви можете знайти ексклюзивні брендові бутси для футболу та футзалу. Вашій увазі представлений широкий асортимент. Подбайте про комфортну гру разом з нами!